Warsztaty UX

cze 05, 2019
Anna Tylikowska

Wiele rozwiązań UX wypracowuje się wspólnie, podczas warsztatów organizowanych z klientem lub zespołem. Jak przygotować je tak, by najlepiej spełniły swoje zadania? Jaka formuła sprawi, by były jednocześnie użyteczne i interesujące dla jego użytkowników?

Na jednodniowe warsztaty z projektowania warsztatów UX [taka warsztatowa incepcja;)] zapraszam badaczy, projektantów UX, oraz wszystkich tych, którzy na co dzień mają do czynienia z planowaniem i prowadzeniem warsztatów dla klientów i członków zespołów.

Kiedy: 6 września 2019 roku, w godz: 09:30 – 17:00
Gdzie: Warszawa
Rejestracja: od 10 czerwca 2019 roku
Koszt: 800 zł netto (+23% VAT)

Program warsztatów

[UX toolbox]
Stworzymy warsztatowy niezbędnik UX-owy. Zastanowimy się, jakie narzędzia najlepiej sprawdzą się podczas poszczególnych etapów projektowania. Podzielimy się wiedzą, na co zwrócić uwagę podczas stosowania wybranych technik.

[Plan warsztatu]
Opracujemy scenariusze przykładowych warsztatów, by jak najlepiej rozplanować przekazywaną wiedzę i ćwiczenia. Także po to, by móc wykorzystać niektóre formuły w swojej późniejszej pracy.

[Checklista]
Zaprojektujemy doświadczenia uczestników.
O co powinniśmy zadbać przed, w trakcie i po warsztatach? Diabeł tkwi czasem w szczegółach organizacji i dlatego na ten aspekt też się przygotujemy.

Dla kogo?
Nie musisz mieć doświadczenia w prowadzeniu warsztatów UX. Warto jednak, żebyś miał/a wiedzę na temat podstawowych technik i narzędzi UX, które stosowane są w pracy grupowej projektantów i badaczy UX. Masz za sobą opracowanie person czy mapy empatii? Potrafisz przygotować customer journey? Pojęcia value proposition czy lean canvas nie są Ci obce? Jeśli tak, zapraszam.